Filtrer par genre

Lélekben

Lélekben

Klubrádió

A Lélekben Kadarkai Endre pszichológiai műsora. Alkalmanként egy-egy betegséget, lélektani tünetegyüttest járnak benne körül, pszichológusok és közismert, vagy civil érintettek segítségével. Közérthetően, az alapoktól mesélik el, mit jelent például bipoláris depressziósnak lenni, milyen típusú emberekre jelenti a kiégés a legnagyobb veszélyt, mi játszódik le pontosan egy kényszerbetegben, vagy miképp alakulnak ki a kötődési zavarok. Célunk, hogy címkézés és ítélkezés helyett, igyekezzünk megérteni a másikat.

34 - Lélekben (2024. május 11., szombat 12:05): Prof. Demetrovics Zsolt és Brasch Bence
0:00 / 0:00
1x
  • 34 - Lélekben (2024. május 11., szombat 12:05): Prof. Demetrovics Zsolt és Brasch Bence

    Szombaton ismét Lélekben! “Paradox módon az egyedül lenni tudás a szeretni tudás feltétele.” - írta Eric Fromm, és az idézete többször előjött ebben az epizódban. Ezúttal a kapcsolatfüggőséget jártuk körül. Miért van szüksége az illetőnek mindig valakire? Enélkül nem érzi magát értékesnek? Mit akar mindezzel pótolni? Ezeket igyekeztünk megfejteni előbb Prof. Demetrovics Zsolt, az ELTE Pszichológiai Intézetének pszichológus-addiktológusa segítségével, majd Brasch Bence osztotta meg saját megéléseit.

    Sat, 11 May 2024
  • 33 - Lélekben (2024. május 04., szombat 12:05): Soltész Krisztina és Pataki Zita

    A Lélekben adásában ezúttal a meddőség lélektani hatásait, az évekig tartó sikertelen próbálkozások pszichológiai megpróbáltatásait jártuk körül. Először Soltész Krisztina, a Budai Termékenységi Centrum klinikai szakpszichológusa adott mindehhez szakmai hátteret, majd Pataki Zita avatott be személyes történetébe, elmesélte az érintettek hasonlíthatatlan érzelmi hullámvasútját.

    Sat, 04 May 2024
  • 32 - Lélekben (2024. április 27., szombat 12:05): Dr. Rihmer Zoltán és Babarczy Eszter

    A Lélekben adásában ezúttal a szuiciditást, azaz az öngyilkosságra való hajlamot jártuk körül. Mennyit számít a genetika és a családi minták nyomatéka? Depresszió nélkül is megtörténhet? Mi történik az agyban, amikor beszűkült tudatállapotba kerülünk és csupán ez tűnik megoldásnak? Milyen lélektani folyamatok előzik meg? Mi a különbség a segélykiáltás és a valós szándék között? A téma komolysága ellenére igyekeztünk nem mereven és drámaian beszélni mindezekről. Először Dr. Rihmer Zoltán, Széchenyi-díjas pszichiáter professzor, az MTA doktora avatott be bennünket mindezekbe, majd Babarczy Esztertől ismerhettük meg a személyes aspektus megéléseit.

    Sat, 27 Apr 2024
  • 31 - Lélekben (2024. április 20., szombat 12:05): Dr. Szondy Máté és Takács Dalma

    A Lélekben adásában ezúttal a szorongást és a túl agyalást jártuk körül. Először Dr. Szondy Máté klinikai szakpszichológus, egyetemi docens magyarázta el ennek pszichológiai hátterét, majd Takács Dalma a WMN újságíró-szerkesztője és a Safespace művészetterápiás projekt elindítója mesélt saját szorongásairól.

    Sat, 20 Apr 2024
  • 30 - Lélekben (2024. április 13., szombat 12:05): Bibók Bea és Bánovits Ottó

    A Lélekben adásában parentifikációt jártuk körül, vagyis amikor egy családon belül felborulnak a szerepek, és egy gyerek szülői szerepbe kerül vagy kényszerül. Milyen sérüléseket okoz mindez? Miért lesznek később kötődési problémái? Mitől alakul ki nála a perfekcionizmus és a kapcsolatfüggőség? Törvényszerű-e hogy megjelenjen nála a megfelelési kényszer? Mindezekre előbb Bibók Beával kerestük a választ. A pszichológusként, szexuálpszichológusként, párterapeutaként dolgozó szakember maga is érintett a parentifikációban és könyvet is írt a témában. Utána Bánovits Ottó filmrendezővel beszéltük át a személyes érintettségét, és az ezen mintáktól való szabadulás mikéntjeit.

    Sat, 13 Apr 2024
Afficher plus d'épisodes