Podcasts by Category

Історія з вікна

Історія з вікна

Urban Space Radio

Міста — це мінлива матерія. Вони постійно в русі, а тому дуже швидко стають іншими. Найкраще ці зміни помічають ті, хто багато років живуть у середмісті. Вони можуть повідати, коли трава була найзеленішою, а дерева — найвищими. Вони чують пульс міста і знають його справжній ритм. У авторській програмі Назарія Заноза “Історія з вікна” на Urban Space Radio, ми відвідаємо сім міст та послухаємо історії людей, які більше 30 років жили, зростали і змінювались разом із своїми містами.   Проект реалізується за підтримки Українського культурного фонду. Другий сезон авторської програми Назарія Заноза «Історія з вікна» про те, ЩО ми втрачаємо, яких втрат можна уникнути і хто ще, крім росії, винен у знищенні нашої архітектурної спадщини. Другий сезон реалізований за фінансової підтримки Європейського Союзу і Федерального Міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ). Вміст публікації є одноосібною відповідальністю DW Akademie/ Програми Медіафіт для Південної та Східної України та не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу і Федерального Міністерству економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ).

14 - Миколаїв: ліцей імені Миколи Аркаса
0:00 / 0:00
1x
  • 14 - Миколаїв: ліцей імені Миколи Аркаса

    Про жіночу освіту, мультикультурне середовище, українських меценатів та громадських діячів, впливи козаччини, дгарматний годинник, миколаївський Гоґвортс з фонтаном, сквером та звуками бандури. Про викладання української в Донецьку, спільноту, відбудову, дзвінки з США під час обстрілів та 40-річних діток, походи в дорослі редакції, що пахнуть нафталіном. Про це та інше в епізоді з історикинею та екскурсоводкою Анною Червак, заслуженою вчителькою України Оленою Чернявською та журналісткою Марічкою Паплаускайте. У епізоді використані аудіо з відеоканалу на YouTube користувача Дітям України Патріотичні конкурси “НХК капела бандуристів «Україночка» - Kozak system «Мій друг» («Червона калина» - 2020)” та “Капела бандуристів «Україночка»- Руслана Лижичко «Знаю я» («Червона калина» - 2021)”. Ця публікація була створена за фінансової підтримки Європейського Союзу і Федерального Міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ). Вміст публікації є одноосібною відповідальністю DW Akademie/ Програми Медіафіт для Південної та Східної України та не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу і Федерального Міністерству економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ).

    Thu, 23 Feb 2023 - 36min
  • 13 - Харків: економічний корпус університету імені Каразіна

    Про український модерн в архітектурі, його особливости в різних частинах країни та його вплив на формування української міської ідентичности. Про Сергія Тимошенка та його архітектурні творіння, про захист Шевельовим дисертації та ризики, пов'язані з нею. Про одного із його найсильніших учнів. Про те, через що ще страждають пам’ятки в Харкові та інших містах. Про це та інше в епізоді з видавцем Олександром Савчуком та архітектором Віктором Дворніковим. Цитати Шевельова та Гончара начитав Віталій Бондар. Ця публікація була створена за фінансової підтримки Європейського Союзу і Федерального Міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ). Вміст публікації є одноосібною відповідальністю DW Akademie/ Програми Медіафіт для Південної та Східної України та не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу і Федерального Міністерству економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ).

    Tue, 14 Feb 2023 - 35min
  • 12 - Чернігів: Будинок Тарновського (бібліотека для юнацтва)

    Про те, якими були облоги міста колись і тепер. Звідки в колекції Василя Васильовича Тарновського молодшого взялися роботи Тараса Шевченка та як із нею пов'язана картина “Запорожці пишуть листа турецькому султанові”. Про долю книжок. Про те, який мають вигляд зустрічі із читач(к)ами. Про допомогу військовим та про потреби бібліотеки. Про це та інше в епізоді з екскурсоводкою Лесею Федоренко та працівницями бібліотеки для юнацтва Почепнею Ларисою та Тетяною Шишовою. Ця публікація була створена за фінансової підтримки Європейського Союзу і Федерального Міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ). Вміст публікації є одноосібною відповідальністю DW Akademie/ Програми Медіафіт для Південної та Східної України та не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу і Федерального Міністерству економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ).

    Tue, 24 Jan 2023 - 35min
  • 11 - Млин Нібура у Запоріжжі

    Чим дивував запоріжців млин Нібура? Хто складав більшість серед населення міста в часи його появи? Про те, хто такі меноніти, якою мовою вони розмовляють, як з’явилися в Запоріжжі та які страви готують в країнах, куди мігрували? Як із ними пов'язаний АвтоЗАЗ та Сімпсони? Яка подальша доля млина Нібура та яке його значення для міста? Про це та інше в епізоді з краєзнавцем та екскурсоводом Романом Акбашем і засновником креативної платформи “Млин” Олександром Динником. У подкасті використано аудіо з YouTube каналу Cornelius Quiring "Mennonite Cornelius & Mom Garden — (Plautdietsch & Subtitled)” та з інстаґрам-профілів Креативна платформа Млин (mlyn_platform) “charity party” та THE GARAGE PARTY (the.garage.party) “Вечірка 19.11”. Ця публікація була створена за фінансової підтримки Європейського Союзу і Федерального Міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ). Вміст публікації є одноосібною відповідальністю DW Akademie/ Програми Медіафіт для Південної та Східної України та не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу і Федерального Міністерству економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ).

    Sun, 08 Jan 2023 - 39min
  • 10 - Музей Сковороди у Сковородинівці

    Що відкрив обстріл музею в Сковородинівці? За що Сковорода любив ті краї, що аж повернувся туди помирати? Кого приваблює до себе постать мислителя? Чому зі Сковородою пов'язано багато мітів і чого не роблять українці, аби краще розуміти Григорія Савича, та як це побороти? Чого злякалися майстри, котрі перекладали плитку біля могили мислителя? Про це та інше в епізоді з журналістом та дослідником Андрієм Парамоновим, працівницею музею Сковороди Ганною Ярміш та видавцем Олександром Савчуком. У подкасті використано аудіо з YouTube каналу Nadiya Golovchuk "Nadiya Golovchuk/Г.Сковорода - Сад божественних пісень" та Хорея Козацька Chorea Kozacka "De Libertate. Хорея Козацька. De Libertate. sound". Ця публікація була створена за фінансової підтримки Європейського Союзу і Федерального Міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ). Вміст публікації є одноосібною відповідальністю DW Akademie/ Програми Медіафіт для Південної та Східної України та не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу і Федерального Міністерству економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ).

    Tue, 27 Dec 2022 - 30min
Show More Episodes