Filtrer par genre

Дух і Літера: Подкаст

Дух і Літера: Подкаст

Dukh i Litera

Подкаст видавництва "Дух і Літера"

21 - Розмова про книгу «У KINO-КОЛІ»
0:00 / 0:00
1x
  • 21 - Розмова про книгу «У KINO-КОЛІ»

    Черговий випуск подкасту присвячено книзі «У КІNО-КОЛІ», ґрунтованій на публікаціях у однойменному часописі впродовж 1997–2008 років. Вона представляє читачеві визначні постаті української та світової кінокультури – від режисерів Олександра Довженка, Сергія Параджанова, Юрія Іллєнка, Леоніда Осики, Сергія Буковського, Олександра Коваля, сценариста Богдана Жолдака, операторів Вілена Калюти, Миколи Топчія, Сергія Михальчука до акторів Івана Миколайчука, Борислава Брондукова, Костянтина Степанкова, Маргарити Кринициної та інших. Написані 10-20 років тому, ці статті не втрачають своєї актуальності зараз. Про книгу говорять Володимир Войтенко – редактор видання, український кінознавець, головний редактор сайтів Кіно-коло та «Сценарна майстерня», ведучий авторської телепрограми «Арґумент-кіно» та Сергій Тримбач – український кінокритик, кінознавець, кіносценарист, голова Національної спілки кінематографістів України (2009—2017), лауреат Державної премії України ім. О. Довженка (2008), автор багатьох публікацій, присвячених історії та сучасності українського кіно.

    ***

    Посилання на книгу: https://duh-i-litera.com/bookstore/u-kino-koli

    Tue, 16 Apr 2024 - 42min
  • 20 - Розмова про книгу «Соціологія в анекдотах»

    Цей випуск подкасту присвячено книзі Володимира Паніотто «Соціологія в анекдотах», що вийшла друком у видавництві «Дух і Літера» у 2022 році. Автор доводить, що деякі анекдоти дуже точно і лаконічно описують соціальні процеси. Автор підібрав анекдоти з різних тем, які вивчають соціологи, і у своїх коментарях до анекдотів показує, які висновки могли б зробити соціологи, аналізуючи ситуацію, яка описана в анекдоті. До кожної теми додається також короткий опис соціологічних концепцій з лекцій вступного курсу до соціології, що читалися автором у «Києво-Могилянській академії». Головне завдання книжки полягає в тому, щоб показати: соціологія – це цікаво і весело. Про книгу говорять Володимир Паніотто – український соціолог, доктор філософських наук, генеральний директор Київського міжнародного інституту соціології, професор кафедри соціології Університету «Києво-Могилянська Академія» та Євген Головаха – український, соціолог та громадський діяч; доктор філософських наук, професор, директор Інституту соціології НАН України.

    ***

    Посилання на книгу: https://duh-i-litera.com/bookstore/sotsiologija-v-anekdotax

    Tue, 16 Apr 2024 - 30min
  • 19 - Розмова про книгу «Непевний контин[г]ент»

    Черговий випуск подкасту присвячено книзі Тамари Вронської «Непевний контин[г]ент: депортації із Західної України 1944–1953 років, режимне повсякдення, повернення» — дослідженню того, як наприкінці та після Другої світової війни комуністична влада намагалася викорінити збройний український спротив на завойованих територіях, виселячи цілі родини та громади за тисячі кілометрів від рідних місць або прирікаючи багатьох на смерть у товарних ешелонах. Співрозмовники говорять про депортації в широких контекстах радянських репресивних практик та їхнього відродження на нині окупованих Росією землях України, а також людської опірності та колективної пам’яті.

    З авторкою книги, докторкою історичних наук, провідною науковою співробітницею відділу воєнно-історичних досліджень Інституту історії України НАН України Тамарою Вронською розмовляв Ігор Винокуров, історик, науковий редактор видавництва «Дух і Літера».

    ***

    Посилання на книгу: https://duh-i-litera.com/bookstore/nepevnij-kontin-g-ent-deportatsi-iz-zaxidno-ukrani-19441953-rokiv-rezhimne-povsjakdennja-povernennja

    Tue, 26 Mar 2024 - 43min
  • 18 - Розмова про книгу «Автопортрети тринадцяти українок»

    Цей випуск «Дух і Літера: подкаст» присвячено книзі мистецтвознавиці й публічної лекторки Діани Клочко «Автопортрети тринадцяти українок». Це збірка есеїв про автопортрет як жанр візуального мистецтва, який займає особливе місце у творчості мисткинь та митців, але у вітчизняній арткритиці переважно залишався поза увагою. Обраний пул героїнь, до творчості яких звертається пані Діана, охоплює понад століття мистецьких експериментів. 

    Про книгу говорять Діана Клочко — авторка книги та Юлія Кравченко, керівниця діалогов платформи «У пошуках ідентичності».

    ***

    Посилання на книгу: https://komubook.com.ua/books/avtoportrety-trynadtsyaty-ukrayinok

    Sat, 16 Mar 2024 - 46min
  • 17 - Розмова про книгу «Війна і інтелект»

    Подкаст присвячено книзі «Війна і інтелект» Анатолія Ахутіна - одній із перших книжок, у якій здійснюється спроба філософського осмислення події російсько-української війни, а також перегляду низки традиційних вже положень європейської філософії у світлі того досвіду, який отримали українці внаслідок російської агресії та власного героїчного спротиву. Спеціальний акцент зроблено на розгляді цієї книги у контексті європейської філософії ХХ сторіччя та відмінностях сучасних викликів від тих, що постали внаслідок Другої світової війни. Про книгу говорять Костянтин Сігов, директор видавництва «Дух і Літера», і Ілля Давіденко, науковий редактор видавництва «Дух і Літера», аспірант кафедри історії філософії КНУ ім. Тараса Шевченка.

    ***

    Посилання на книгу: https://duh-i-litera.com/bookstore/vijna-i-intelekt

    Sat, 09 Mar 2024 - 30min
Afficher plus d'épisodes