Filtra per genere

Šīs dienas acīm

Šīs dienas acīm

Latvijas Radio 1

Pagātnes notikumi nosaka mūsu šodienu, bet šodienas pasaules uztvere maina skatījumu uz pagātni. Atgādināt būtiskās likumsakarības un grozīt iesīkstējušus aizspriedumus, atklāt senāku un nesenāku vēsturi gan pētnieka distancētajā skatījumā, gan notikumu aculiecinieka pieredzes tiešumā - to savās sarunās un stāstījumos cenšas veikt raidījuma autors Eduards Liniņš.

959 - Kari pēc Pirmā pasaules kara: Grieķijas - Turcijas karš un Turcijas neatkarības karš
0:00 / 0:00
1x
 • 959 - Kari pēc Pirmā pasaules kara: Grieķijas - Turcijas karš un Turcijas neatkarības karš

  Raidījumā pievēršamies simts gadus senai pagātnei, taču šīs pagātnes notikumi rezonē arī šodien. Runa ir par Grieķijas - Turcijas karu un Turcijas neatkarības karu. Tas ir militārs konflikts pēc Pirmā pasaules kara. Stāsta vēsturnieks Dainis Poziņš.

  Sun, 25 Sep 2022
 • 958 - Vēstures liecinieks - Dainis Rudzītis

  Tikšanās ar vēstures liecinieku. Dainis Rudzītis dzimis 1921. gadā ilggadējā Valsts kancelejas direktora Dāvida Rudzīša ģimenē, pametis Latviju kara laikā, dzīvojis ASV, aktīvi darbodamies trimdas latviešu organizācijās.

  Sun, 01 Jun 2014
 • 957 - Vērmahta un Sarkanās armijas kopīgā parāde Brestā 1939. gada septembrī

  Atgādinām par notikumiem, kas mūsu reģionā risinājās 1939. gada septembrī un joprojām saglabā savu aktualitāti arī šodienas ģeopolitisko procesu kontekstā.

  Sun, 18 Sep 2022
 • 955 - Balkānu kari - militārie konflikti Balkānu pussalā pirms Pirmā pasaules kara

  Balkānu kari - militārie konflikti Balkānu pussalā pirms Pirmā pasaules kara

  Thu, 08 Sep 2022
 • 953 - Mūžībā devies bijušais PSRS vadītājs Mihails Gorbačovs. Kā vērtējama viņa darbība

  30. augustā mūs sasniedza ziņa, ka savas šīs zemes gaitas 92. dzīves gadā noslēdzis kādreizējais Padomju Savienības vadītājs Mihails Gorbačovs. Cilvēks, kurš mēģināja uzlabot un cilvēciskot padomju totalitāro komunismu, taču galu galā kļuva par šīs sistēmas kapraci. Par to, kas bija Mihails Gorbačovs un kā vērtējama viņa darbība, tai skaitā Baltijas nāciju liktenī?

  Sun, 04 Sep 2022
Mostra altri episodi